1. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania powinno trwać trzy lata. Podczas tego przygotowania rodzice kandydata powinni czuwać nad tym, aby jego życie religijne było dowodem na to, że chce przyjąć ten sakrament.


2. Pierwszy rok przygotowania kandydaci zaliczają uczestnicząc w katechezie pierwszej klasy gimnazjum oraz w katechezie w małych grupach przy parafii. Powinni w tym czasie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i co miesiąc korzystać z Sakramentu Pojednania.


3. Drugi rok przygotowania to prowadzenie życia sakramentalnego, uczestnictwo w katechezie gimnazjalnej oraz w małych grupach przy parafii. 


4. W trzecim roku przygotowania oprócz coniedzielnej Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi św. kandydaci uczestniczą w katechezie w małych grupach przy parafii.


5. W czasie trwania całego przygotowania kandydaci uczestniczą także w nabożeństwach roku liturgicznego (np. Nabożeństwo Różańcowe, Roraty, Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa).


6. Potwierdzenie uczestnictwa w poszczególnych punktach przygotowania kandydaci mają odnotowane na swoich kartkach, które stają się dokumentem potwierdzającym ich przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

 

7. Są trzy czynniki, które wpływają na dopuszczenie kandydata do sakramentu bierzmowania:

– pozytywna ocena z religii w szkole,

– pozytywna opinia animatora wiążąca się z obecnością i aktywnością na spotkaniach w małych grupach,

– kandydaci mają obowiązek mieć zadbaną kartkę, potwierdzającą uczestnictwo w poszczególnych uroczystościach.

 

8. W przypadku uzasadnionej nieobecności na spotkaniach w małych grupach, należy wcześniej powiadomić animatora swojej grupy w celu ustalenia formy nadrobienia.

 

9. Młodzież trzeciej klasy gimnazjum może dobrowolnie uczestniczyć w dwóch nabożeństwach – 22 września we Mszy Świętej i nabożeństwie do św. Rity oraz we Mszy Świętej i nabożeństwie do św. Urszuli w 29 dzień miesiąca (od listopada do kwietnia).

 

10. Termin przystąpienia do sakramentu bierzmowania zależy od indywidualnego zaangażowania kandydata.

 

11. „Podpisy” odbywają się po zakończonej modlitwie po Mszy Świętej lub nabożeństwie ZAWSZE PRZY BOCZNYCH OŁTARZACH.

 

12. Cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się pieszą pielgrzymką do Miłostowa.

 

13. Spotkania w małych grupach odbywają się raz w miesiącu (z wyjątkiem września, grudnia oraz okresu Wielkiego Postu).

 

14. Każda grupa w czasie spotkań przygotowuje jedną wspólną pracę końcową. 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA – PODZIAŁ NA GRUPY

Klasy VII

Grupa I

 Animatorzy –  Aleksandra Milińska i Ilona Gomułka

  1. ANIOŁ DOMINIKA
  2. CEGLAREK WOJCIECH
  3. KAMIŃSKA KINGA
  4. KŁOS MARIA
  5. KOWALSKA AMELIA
  6. MAKOWIAK JAKUB
  7. BIALIK NATALIA
  8. GORAJSKI SEBASTIAN
  9. JANIK WIKTORIA
  10. KACZMAREK KACPER
  11. NOWAK PAULINA
  12. PIASKOWSKA JULIA
  13. RUCKI MIKOŁAJ
  14. SZYMAŃSKI DAWID
  15. ŚWIDERSKA NATALIA

Grupa II

 Animatorzy –  Olga Mizgajska, Weronika Pupka

1. GÓRECKA MAŁGORZATA

2. JARMUŻEK MAKSYMILIAN

3. JARMUŻEK MARTYNA

4. KUŚMIERSKI KAROL

5. PUK JAKUB                                                                                           

6. BECZEK WERONIKA

7. BEKIER AMIELIA

8. BOCZEK WIKROTIA

9. FERRO TOBIASZ

10. MIKOŁAJCZAK JULIA

11. PIECHOWIAK MATEUSZ

12. RYBARCZYK JULIA

13. SŁOWIŃSKI JAKUB

14. SZUFLA LUIZA

15. WRÓBLEWSKI ZBIGNIEW

Grupa III

Animator –  Klaudia Prętka

1. ADAMCZYK ALICJA

2. BUCHANIEC WOJCIECH

3. CHWALISZ KACPER

4. KASPRZAK ADAM

5. KAWKA JULIA

6. KAŹMIERCZAK WIKTORIA

7. KOWALCZYK MIŁOSZ

8. LEMAŃSKA OLIWIA

9. LUDWINIAK BARTOSZ

10. NIEMYT JOANNA

11.PACHOLAK ANNA

12. WAJMAN JAKUB

13. WOJTASZEK MARCEL

14. STOIŃSKI KACPER

15. WASIK MARTYNA

16. WYLEGAŁA JOANNA

        

KLASY II GIMNAZJUM

GRUPA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

Animator – Jarosław Chossa

  1. CIESIELSKI JAKUB
  2. CZAPRACKA JOANNA
  3. DOROŻAŁA KAROL
  4. GOMUŁKA MAJA
  5. GÓRECKA JOANNA
  6. JAMBOR WANESA
  7. NOWACZYK JULIA
  8. LUBIK KAROL
  9. MENCFELT DAWID
  10. PIŁAT AGATA
  11. STASIK MARIA
  12. SZUFLA JĘDRZEJ
  13. BESZTERDA PATRYK
  14. PŁASZCZYK ELIZA

GRUPA  ŚWIĘTEGO JÓZEFA Z CUPERTINO

Animator – Magdalena Królak – Chossa

  1. GORAJSKA ANNA
  2. JAGIEŁŁA PATRYK
  3. JARMUŻEK ARKADIUSZ
  4. KONIECZNY MAKSYMILIAN
  5. KOWALSKI MIŁOSZ
  6. KULECZKA DARIA
  7. KURCABA DOMINIKA
  8. MARCINIAK KLAUDIA
  9. PACHOLAK DAWID
  10. PIECHOWIAK JAKUB
  11. PILARCZYK AGNIESZKA
  12. RYŚ PATRYK
  13. SERBIN ANNA
  14. WITAN IGOR

 

GRUPA BŁ. Ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Animator – Jagoda Milińska

  1. AGNIESZKA ANDRZEJEWSKA
  2. CECHELT TOMASZ
  3. FRĄCKOWIAK OKTAWIA
  4. GÓRECKI ROMAN
  5. JABŁOŃSKI NORBERT
  6. JANAS JAKUB
  7. JOKIEL KRCPER DAMIAN
  8. KUMAŃSKA MICHALINA
  9. LEHMANN JULIAN
  10. ŁODYGA JULIA
  11. MIELCAREK JAN
  12. NETTER ALEKSANDRA
  13. NOWAK OSKAR
  14. PIOTROWICZ MARCELINA

GRUPA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Animatorzy – Dominika Zgódka, Wiktoria Majchrzak

  1. CEGLAREK JAN
  2. JOKIEL KACPER SZCZEPAN
  3. KRAWIEC JAKUB
  4. LIGOCKA PATRYCJA
  5. MAŁECKI KAMIL
  6. MAMET JULIA
  7. MĄDRA MARIA
  8. PERTEK NORBERT
  9. PIECHOCKA JULIA
  10. PIECHOCKI JAKUB
  11. PRZYBYŁA PIOTR
  12. STACHOWIAK ANNA
  13. SYNORADZKA MARIA
  14. SZYMLET TOMASZ

KLASY III GIMNAZJUM

GRUPA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

Animatorzy- Sylwia Dreczka, Klaudia Kwaśna

  1. AGACIAK MAREK
  2. EKSNER KACPER
  3. GÓRECKI LESZEK
  4. GÓRKA SZYMON
  5. JAMBOR NIKOLA
  6. KULECZKA WIKTORIA
  7. NOWACZYK ZUZANNA
  8. SPYCHAŁA ZUZANNA
  9. WOŚ ANTONI
  10. ZACHCIAŁ MAJA

GRUPA ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

Animator – Małgorzata Konieczna

  1. CEGLAREK WERONIKA
  2. JARMUŻEK DOMINIK
  3. KALISZAK WIKTOR
  4. KLEJDA ZOFIA
  5. KŁOS DOMINIKA
  6. KUSIK HUBERT
  7. NOWAK MATEUSZ
  8. PIETRZAK FILIP
  9. STACHOWIAK BARTEK
  10. WANECKA ZUZANNA

GRUPA ŚW. CHARBELA

Animator – Wiktoria Zgódka

  1. BINIAŚ ANTONI
  2. DOBKIEWICZ MARCELINA
  3. FRYDER KLAUDIA
  4. GRAJEK ZUZANNA
  5. KONIECZNY JAKUB
  6. KORDYLA DAMIAN
  7. LIBERSKA WERONIKA
  8. PIOTROWICZ KAROLINA
  9. PIECHOCKI MICHAŁ
  10. SERBIN EWELINA
  11. ŚLIWIŃSKA PAULINA
  12. WYLEGAŁA JOANNA

TERMINY SPOTKAŃ

KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA Z ANIMATORAMI

MIESIĄC

GRUPA

ANIMATORZY

TERMIN SPOTKANIA

WRZESIEŃ

WSZYSTKIE GRUPY

 

17.09.2017R.

MIŁOSTOWO

PAŹDZIERNIK

WSZYSTKIE GRUPY

NABOŻEŃSTWA RÓŻANCOWE

LISTOPAD

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

03.11.2017R.

18:00

Grupa I

Aleksandra Milińska

Ilona Gomułka

16.11.2017r.

18:00

Grupa II

 

Olga Mizgajska,

Weronika Pupka

07.11.2017r.

18:00

Grupa III

 

Klaudia Prętka

10.11.2017r.

17:00

GRUPA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

 

Jarosław Chossa

7.11.2017r.

16:00

GRUPA  ŚWIĘTEGO JÓZEFA Z KUPERTYNU

Magdalena Królak – Chossa

02.11.2017r

17:00.

GRUPA BŁ. Ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Jagoda Milińska

8.11.2017r.

18:15

GRUPA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Dominika Zgódka,

Wiktoria Majchrzak

15.11.2017r.

17:00

GRUPA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

Sylwia Dreczka,

Klaudia Kwaśna

23.11.2017r.

17:00

GRUPA ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

 

Małgorzata Konieczna

21.11.2017r.

18:30

GRUPA ŚW. CHARBELA

 

Wiktoria Zgódka

09.11.2017r.

17:00

GRUDZIEŃ

WSZYSTKIE GRUPY

 

RORATY

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

01.12.2017r.

18:00

STYCZEŃ

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

5.01.2018r.

18:00

Grupa I

Aleksandra Milińska

Ilona Gomułka

18.01.2018r.

18:00

Grupa II

 

Olga Mizgajska,

Weronika Pupka

02.01.2018r.

18:00

Grupa III

Klaudia Prętka

10.01.2018r.

17:00

GRUPA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

 

Jarosław Chossa

10.01.2018r.

16:00

GRUPA  ŚWIĘTEGO JÓZEFA Z KUPERTYNU

Magdalena Królak – Chossa

04.01.2018r.

17:00

GRUPA BŁ. Ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Jagoda Milińska

03.01.2018r.

18:15

GRUPA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Dominika Zgódka,

Wiktoria Majchrzak

17.01.2018r.

17:00

GRUPA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

Sylwia Dreczka,

Klaudia Kwaśna

25.01.2018r.

17:00

GRUPA ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

 

Małgorzata Konieczna

16.01.2018r.

18:30

GRUPA ŚW. CHARBELA

 

Wiktoria Zgódka

11.01.2018r.

17:00

LUTY

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

02.02.2018r.

18:00

Grupa I

Aleksandra Milińska

Ilona Gomułka

08.02.2017R.

18:00

Grupa II

 

Olga Mizgajska,

Weronika Pupka

06.02.2018R.

18:00

Grupa III

 

Klaudia Prętka

09.02.2018r.

17:00

GRUPA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

 

Jarosław Chossa

01.02.2018R.

16:00

GRUPA  ŚWIĘTEGO JÓZEFA Z KUPERTYNU

Magdalena Królak – Chossa

01.02.2018R.

17:00

GRUPA BŁ. Ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Jagoda Milińska

07.02.2018R.

18:15

GRUPA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Dominika Zgódka,

Wiktoria Majchrzak

07.02.2018R.

17:00

GRUPA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

Sylwia Dreczka,

Klaudia Kwaśna

01.02.2018r.

18:00

GRUPA ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

 

Małgorzata Konieczna

06.02.2018R.

17:00

GRUPA ŚW. CHARBELA

 

Wiktoria Zgódka

08.02.2018R.

17:00

MARZEC

WSZYSTKIE GRUPY

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

02.03.2018r.

18:00

KIWECIEŃ

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

06.04.2018r.

18:00

Grupa I

Aleksandra Milińska

Ilona Gomułka

19.04.2018r

18:00

Grupa II

 

Olga Mizgajska,

Weronika Pupka

03.04.2018r.

18:00

Grupa III

Klaudia Prętka

20.04.2018r.

17:00

GRUPA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

Jarosław Chossa

24.04.2018r.

16:00

GRUPA  ŚWIĘTEGO JÓZEFA Z KUPERTYNU

Magdalena Królak – Chossa

05.04.2018r.

17:00

GRUPA BŁ. Ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Jagoda Milińska

04.04.2018r.

18:15

GRUPA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Dominika Zgódka,

Wiktoria Majchrzak

18.04.2018r.

17:00

GRUPA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

Sylwia Dreczka,

Klaudia Kwaśna

26.04.2018R.

17:00

GRUPA ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

Małgorzata Konieczna

17.04.2018r

18:30

GRUPA ŚW. CHARBELA

Wiktoria Zgódka

12.04.2018r.

17:00

 

MAJ

WSZYSTKIE GRUPY

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

04.05.2017r.

18:00

CZERWIEC

SPOTKANIE ANIMATORÓW

Pierwszy Piątek Miesiąca

01.06.2018r.

18:00

Grupa I

Aleksandra Milińska

Ilona Gomułka

21.06.2018R.

18:00

Grupa II

 

Olga Mizgajska,

Weronika Pupka

05.06.2018r.

18:00

Grupa III

 

Klaudia Prętka

08.06.2018r.

17:00

GRUPA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

 

Jarosław Chossa

5.06.2018r.

16:00

GRUPA  ŚWIĘTEGO JÓZEFA Z KUPERTYNU

Magdalena Królak – Chossa

07.06.2018r.

17:00

GRUPA BŁ. Ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Jagoda Milińska

06.06.2017r.

18:15

GRUPA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Dominika Zgódka,

Wiktoria Majchrzak

20.06.2018r.

17:00

GRUPA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

Sylwia Dreczka,

Klaudia Kwaśna

07.06.2018R.

18:00

GRUPA ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

 

Małgorzata Konieczna

12.06.2018r.

18:30

( jeśli bierzmowania nie będzie wcześniej)

GRUPA ŚW. CHARBELA

 

Wiktoria Zgódka

14.06.2018r,

17:00

( jeśli bierzmowania nie będzie wcześniej)