Chórek Dziecięcy

Chór Dziecięco – Młodzieżowy z Kwilcza śpiewa od 11 lat. Grupa uświetnia uroczystości roku liturgicznego oraz coniedzielną Eucharystię działając przy parafii p.w. św. Michała Archanioła w Kwilczu. Dzieci i młodzież śpiewają również na uroczystościach szkolnych i środowiskowych w Kwilczu i okolicach. Zespół ma już na swoim koncie kilka nagród min. :- Nagrodę główną na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej ŚREMSONG 2014 i 2015 oraz dwukrotne zdobycie tytułu laureata w kategoriach chóry oraz kolęda zagraniczna na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek we Lwówku.

Chórzyści to grupa, która nie tylko wspólnie śpiewa, są oni również grupą przyjaciół i choć mają od 21 do 5 lat to bardzo dobrze się ze sobą czują, wzajemnie się wspierają. Starsi są wzorami  i często autorytetami dla młodszych uczestników.

W maju 2014r w przykościelnej niszy stanęła ufundowana przez młodych chórzystów figura św. Rity z Cascia. Podobizna niesamowitej kobiety, córki, żony, matki, wdowy i zakonnicy,  która od dnia 22 maja 2015 została patronką chóru młodych z Kwilcza.  Każdego dnia a w szczególności 22- ego dnia każdego miesiąca dzieci i młodzież wspólnie zanoszą modlitwy w sprawach trudnych i po ludzku beznadziejnych o które proszą wierni.

Bogu niech będą dzięki za dar naszej wspólnoty!!!

Śpiewajmy Panu!

Z radością!